google.com, pub-3502946393390270, DIRECT, f08c47fec0942fa0
top of page
  • kromel

OBIERZ WŁAŚCIWY KURS

W jaki sposób szkolenia z zakresu wystąpień publicznych mogą ci pomóc w angażowaniu i zabawianiu dowolnej widowni?

 

BRIAN TRACY


Na pewno zgodzisz się ze mną, że umiejętność angażowania, rozbawiania i przekazywania informacji ludziom ze sceny stanowi nieocenioną wartość w wielu różnych aspektach.

Ale czy wiesz, że... taka zdolność może ci posłużyć jako fundament zbudowania własnej, spektakularnej kariery? Wielu mówców publicznych otrzymuje dziesiątki tysięcy złotych za jedno wystąpienie. Faktem jest, że nauczenie się, jak być lepszym mówcą to znakomity pomysł –

bez względu na to, czy planujesz rozwijać swoją karierę zawodową w kierunku wystąpień publicznych, czy też po prostu chcesz nauczyć się mówić do ludzi, tak by cię słuchali, co w konsekwencji przyniesie wymierne efekty w twojej obecnej pracy.


Najlepszym, jak dotąd, sposobem, aby przyswoić sobie te umiejętności jest zapisanie się na kurs wystąpień publicznych, podczas którego nauczysz się, jak pokonać lęk przed wystąpieniem

na forum publicznym, a także dowiesz się, w jaki sposób jednocześnie angażować, rozbawiać i przekazywać swojej widowni cenne informacje. Poniżej zastanowimy się, czym są kursy wystąpień publicznych, jakie oferują korzyści, oraz w jaki sposób możesz wykorzystać te zasoby, aby stać się lepszym mówcą publicznym.


NAUCZENIE SIĘ, JAK BYĆ LEPSZYM MÓWCĄ TO ZNAKOMITY POMYSŁ – BEZ WZGLĘDU NA TO, CZY PLANUJESZ ROZWIJAĆ SWOJĄ KARIERĘ ZAWODOWĄ W KIERUNKU WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH, CZY TEŻ PO PROSTU CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ MÓWIĆ DO LUDZI, TAK BY CIĘ SŁUCHALI, CO W KONSEKWENCJI PRZYNIESIE WYMIERNE EFEKTY W TWOJEJ OBECNEJ PRACY.

Czym jest kurs wystąpień publicznych?


Wbrew temu, co sądzi wielu ludzi, sztuki wystąpień publicznych da się nauczyć. I tak jak w przypadku każdej innej umiejętności, najlepszym sposobem, aby stać się lepszym mówcą jest znalezienie sobie możliwie najlepszego nauczyciela. Kursy wystąpień publicznych oferują ci

doradztwo i zasoby, zebrane przez ludzi, którzy już odnieśli sukces jako mówcy. Podczas takiego szkolenia dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć, żeby stać się lepszym mówcą publicznym – od pokonywania strachu przed wystąpieniami, przez strategie, które uczynią twoje wystąpienia bardziej angażującymi i zabawnymi, po wskazówki dotyczące możliwości znalezienia pracy w tej branży. A co najlepsze – nauczysz się, jak zarabiać pieniądze jako mówca

publiczny.


Czego możesz się nauczyć na kursie wystąpień publicznych?


Bycie skutecznym mówcą publicznym to niełatwy zawód, dlatego najlepsze szkolenia z zakresu wystąpień publicznych muszą obejmować szerokie spektrum tematów. Począwszy od podstaw

i fundamentów przemówień publicznych, przez pokonywanie lęków, które mogą cię zniechęcać, aż po wydobycie najlepszych cech twojej osobowości, które pozwolą ci zabłysnąć na scenie, oraz wiele innych. Szkolenie z zakresu przemawiania publicznego pomoże ci także postawić

pierwsze kroki w branży i pokierować dalszą karierą skutecznego mówcy, jeżeli akurat taki postawiłeś sobie cel.


Fundamenty przemawiania publicznego


Zanim zagłębimy się w szczegóły, dotyczące wystąpień publicznych, warto najpierw poznać i opanować podstawy, które powinny się znaleźć w programie każdego profesjonalnego szkolenia z zakresu wystąpień publicznych.


Oto wybrane zagadnienia, którym warto poświęcić szczególną uwagę:

• Znaczenie przygotowania – jak najlepiej przygotować mowę, która olśni twoich słuchaczy?

• Jak pokonać strach przed wystąpieniem publicznym, zachować spokój i opanowanie w obecności dużej liczby ludzi?

• Kluczowa rola mowy ciała w wystąpieniach publicznych.

• Jak przekonać i zainspirować słuchaczy swoimi słowami i zachowaniem na scenie?

• Jak utrzymywać kontakt wzrokowy z widownią, angażować ją i budować zaufanie?


To tylko kilka fundamentalnych kwestii, ale każda z nich ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia przez ciebie sukcesu jako mówcy publicznego. Kiedy już opanujesz te podstawy bycia profesjonalnym mówcą publicznym, przyswojenie sobie dalszych szczegółów, zawartych w programie szkolenia przyjdzie ci z łatwością.


Jak zostać mówcą publicznym?


Wiedza i znajomość arkanów wystąpień publicznych nie będą miały większej wartości, jeżeli w twoim kalendarzu zabraknie tego rodzaju zleceń. Dlatego oprócz nauczenia cię, jak być doskonałym mówcą publicznym, w programie kursu powinny się również znaleźć informacje,

gdzie szukać możliwości zatrudnienia, jak negocjować stawki za wystąpienia czy wykorzystać wystąpienia publiczne do rozwoju własnej platformy.


Dzięki takiemu szkoleniu nie tylko staniesz się lepszym mówcą, ale także dowiesz się, jak wykorzystać zdobyte doświadczenie w realny i praktyczny sposób.


Jak zacząć karierę mówcy publicznego?


Wielu ludzi pragnie wykorzystać sztukę wystąpień publicznych jako narzędzie do rozwoju swojej obecnej kariery. To zdecydowane dobry powód, by zainteresować się kursem przemawiania na forum publicznym, ale jest także wiele innych powodów, których rezultatem może być kariera profesjonalnego mówcy publicznego.


Kariera mówcy publicznego obfituje w różne możliwości. Amerykański odpowiednik naszego GUS-u przewiduje, że branża wystąpień publicznych będzie konsekwentnie rosła do 2020 roku,

osiągając wzrost na poziomie 44 proc. i przeganiając w ten sposób wyraźnie inne gałęzie biznesu.


Oczywiście, pierwszym krokiem na drodze do osiągnięcia sukcesu, także w wymiarze

finansowym, jest opanowanie umiejętności przemawiania publicznego niemal do perfekcji. Dodatkowo, możesz nauczyć się, w jaki sposób negocjować wysokie stawki za wystąpienia oraz poznać strategie umożliwiające rozpoczęcie i kontynuowanie kariery mówcy publicznego. Dobrze, jeśli te strategie będą stanowić gotowy do zastosowania szablon – jak zbudować skuteczną firmę, zajmująca się wystąpieniami publicznymi, otrzymywać dodatkowe dochody z wystąpień, gdzie znaleźć najlepsze oferty dobrze płatnych zleceń i wiele więcej.


Kariera w branży wystąpień publicznych oferuje mnóstwo korzyści – od wysokich zarobków, przez podróżowanie po świecie, a skończywszy na byciu sobie sterem, żaglem i okrętem.


W jaki sposób przemawiać publicznie?


Jak dotąd, największą przeszkodą, która powstrzymywała ludzi przez wystąpieniami publicznymi jest strach. Wyniki jednego z badań społecznych pokazują, że 54 proc. Światowej populacji dorosłych ludzi bardziej obawia się wystąpień publicznych niż śmierci! Warto jednak przytoczyć w tym miejscu słowa Franklina Roosevelta, który powiedział: „Jedyną rzeczą, której powinniśmy się obawiać jest strach”. W przemawianiu na forum publicznym nie ma żadnego

ryzyka ani niebezpieczeństwa – czekają na nas wyłącznie nagrody. Kiedy pokonasz strach przed wystąpieniami publicznymi, przekonasz się, jak dobrym mówcą się stałeś.


Jednak nawet gdy zdusisz w sobie strach i wejdziesz na scenę, nadal możesz odczuwać nerwowość, twoi słuchacze to zauważą, a ty nie wykorzystasz w pełni swojego potencjału. Dlatego warto poświęcić więcej uwagi i miejsca w programie szkolenia zagadnieniu całkowitego przełamywania lęku.


Jak być lepszym mówcą publicznym?


Jeżeli jesteś już gotów rozpocząć podróż i obrać kurs na stanie się lepszym mówcą publicznym, mam dla ciebie mnóstwo praktycznych wskazówek, które możesz wcielić w życie od razu.


1. SKUP SIĘ NA POJEDYNCZYM TEMACIE

Na pewno istnieje przynajmniej jeden temat czy zagadnienie, w którym czujesz się ekspertem i wiesz, że posiadasz cenną wiedzę, którą możesz się podzielić ze słuchaczami. Gdy już zidentyfikujesz ten temat, o którym chciałbyś mówić, skoncentruj się wyłącznie na nim i unikaj pokusy bycia „ekspertem od wszystkiego”. W tej branży lepiej być zapamiętanym jako ekspert w jednej konkretnej dziedzinie, niż „średniak” we wszystkich.


2. STARAJ SIĘ POMAGAĆ INNYM

Jeżeli w swoich przemówieniach postawisz sobie za cel pomaganie innym, zajdziesz daleko. Zidentyfikuj potrzeby i bolączki swoich słuchaczy, a następnie zastanów się, w jaki sposób do nich dotrzeć. Jeśli w swojej przemowie dostarczysz im rozwiązania, którego szukali, cała reszta ułoży się tak jak powinna.


3. NIE ODRZUCAJ ŻADNYCH ZLECEŃ

Na początku powinieneś wykorzystać każdą potencjalną szansę, która ci się nadarzy, bez względu na wielkość widowni czy wysokość wynagrodzenia. Branie wszystkich zleceń pozwoli ci z jednej strony doszlifować własne umiejętności, a z drugiej stać się bardziej rozpoznawalnym – obydwie te rzeczy są niezwykle ważne w karierze mówcy publicznego.


4. POKAŻ SWOJĄ PASJĘ

Pasja jest zaraźliwa. Jeżeli możesz mówić o czymś, czym się naprawdę pasjonujesz, i uda ci się przekazać tę pasję w swoich słowach, twoi słuchacze po zakończonym spotkaniu z pewnością wyjdą z sali zainspirowani twoją przemową. Istnieje wiele podobnych, wspaniałych wskazówek, które możesz wykorzystać, by już dzisiaj stać się lepszym mówcą. Jednak najlepszym sposobem na nauczenie się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć, by odnieść sukces jako mówca publiczny – w tym zagadnienia, które sięgają znacznie głębiej, niż darmowe rady, które możesz znaleźć w Internecie – jest zapisanie się na profesjonalny kurs mówcy publicznego.


Czym jest kurs wystąpień publicznych?


Istnieje wiele różnych dróg, prowadzących do kariery skutecznego mówcy publicznego. Ja sam kiedyś nie miałem pojęcia, jak przemawiać do tłumów. Dopiero kiedy uświadomiłem sobie, że wystąpienia publiczne to najlepsza metoda promocji moich książek i własnej marki, zacząłem jeździć po całej Ameryce Północnej i brać udział w takich przedsięwzięciach. Wkrótce potem

doszedłem do wniosku, że mogę to robić na skalę międzynarodową, zaczynając od Niemiec. Dzisiaj mogę się pochwalić wystąpieniami w 75 krajach i wiem, że na tym nie koniec.


Droga każdego z nas do stania się uznanym mówcą publicznym jest inna i nie ma jednej uniwersalnej, dobrej ani złej metody, by spróbować swoich sił w tym biznesie. Jednak bez względu na to, którą z tych dróg obierzesz, pierwszym krokiem zawsze powinno być przyswojenie sobie umiejętności publicznego przemawiania.

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page