Zarządzanie zespołem w kontekście motywowania pozafinansowego
Przegląd modeli programów motywacji pozafinansowej stosowanych przez największe korporacje w kraju.
Motywacja indywidualna na przykładzie programu motywacji miesięcznej „Atena”
Motywacja zespołowa roczna i półroczna na przykładzie programu „Afrodyta”
Motywacja roczna w kategoriach: Lider, Współpracownik, Przyjaciel Klienta, Innowator na przykładzie programu „Tytan”.
Systemowe podejście do zarządzania szkoleniami na przykładzie programu „Helios”
Motywacja zespołowa, czyli co się na nią składa i od kogo zależy;
Efektywność pracy zespołu w przypadku spadku motywacji; WORK – SHOP – Studium przypadku – „Co motywuje i demotywuje pracowników?”
Cztery klucze niezbędne do wzbudzenia motywacji i realizacji celów: 1. Stan umysłu, 2. Stan emocjonalny, 3. Działanie, 4. Cele.
„Czas jest złudzeniem” – tak twierdził Albert Einstein. Przyjrzyjmy się, więc temu złudzeniu i ustalimy jak Twoje zachowania, myśli, emocje, wpływają na kształt rzeczywistości, która dopiero przed Tobą. W tym momencie zapoznamy się z „Czarnoksiężnikiem z OZ”, czyli odkryjemy filtr percepcji „Ognisko Zainteresowań”, który ukształtował się w naszym umyśle około 3 roku życia, stając się nawykiem naszego umysłu i sprawdzimy jak wpływa on na nasze wybory, których dokonujemy w dorosłym życiu i w jaki sposób wpływa na naszą motywację
Koncepcja Poziomów Logicznych, określają i wyjaśniająca: „Jak i dlaczego ludzie tworzą ograniczające ich przekonania”, wg Georga Batesona i jej zastosowanie do określenia roli, zadań, obowiązków, postaw i przekonań skutecznego pracownika
Twoja: Przyszłość. Przeszłość. Teraźniejszość. Pierwszy klucz do wzbudzania wewnętrznej motywacji, to: 1. Stan umysłu. Umiejętność bycia „TU I TERAZ”, czyli kilka prostych technik, jak nauczyć się dostrzegać i interpretować rzeczy, zjawiska, sytuacje, pojawiających się ni stąd ni zowąd ludzi, na Twojej drodze zwanej życiem. Czy aby na pewno pojawia się to wszystko „przypadkiem”?
Drugi klucz do Twojej wewnętrznej motywacji: 2. Stan emocjonalny. Techniki wzbudzania pożądanego stanu emocjonalnego. Znasz fragment piosenki: „Pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko”. Banalny? Wspólnie odkryjemy ile siły tkwi w nastawieniu do drugiego człowieka, sytuacji, wyzwania, które przed Tobą oraz ile magii i siły posiadają kolory!
Przegląd najczęstszych ograniczających przekonań występujących u ludzi:- Efekt „Zwierciadła” – lustrzanego odbicia.- Efekt „Podwójnych norm”;- Efekt „Źdźbła i belki”;- Efekt „Biegunowego myślenia”
W jaki sposób wpływać na samego siebie tak, aby w trudnych i wymagających sytuacjach z łatwością wzbudzać u siebie poczucie pewności siebie i wewnętrznej motywacji.
Technika „Submodalności” czyli zastanów się sam, nad tym dlaczego w pewnych sytuacjach tracisz pewność siebie.
Technika „Asocjacja – Dysocjacja”, czyli spójrz siebie z bardzo dużego dystansu, znajdź i zmień te wszystkie zachowania, które wywołują u Ciebie poczucie niepewności.
Technika „W Czasie – Przez Czas”, czyli wyobraź sobie, najgorszą z najgorszych sytuacji w jakich możesz być i zacznijmy zmieniać to wyobrażenie, które tkwi tylko i wyłącznie w Twojej głowie.
Trzeci klucz do Twojej wewnętrznej motywacji: 3. Działanie. Techniki wyłapywania MOMENTÓW ZMIANY/POTENCJALNOŚCI. Przypadek, zbieg okoliczności, przeznaczenie… Coś dzieje się w Twoim życiu, coś dziwnego, niespotykanego i nie wiesz jak to zinterpretować? Czas najwyższy wziąć odpowiedzialność za własne życie we własne ręce i zobaczyć, co z tego wyniknie. Choćby na jakiś czas…
„Przeramowanie znaczenia” i „przeramowanie kontekstu” - techniki służące znajdowaniu nowych znaczeń dla utrwalonych ograniczających przekonań na temat pracy i roli jaką „gram” w korporacji
Czwarty klucz do wzbudzenia motywacji: Planowanie przyszłości. Ustalanie CELÓW (SPECIFY). Wizualizacja przyszłości na LINII CZASU i ustalenie celów na bliższą i dalszą przyszłość…